AdminS

Dnia 6 lutego w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim odbyły się zawody dziewcząt, które rywalizowały w Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego.

W wyniku losowania dziewczęta reprezentujące LO w Barcinie znalazły się w jednej grupie razem z rówieśniczkami z Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie oraz I LO w Żninie.

Do pierwszego meczu z Piechcinem nasze dziewczęta przystąpiły mocno stremowane i długo nie mogły odnaleźć się na boisku, czego efektem było przegranie pierwszego seta 23:25. Partia druga (równie nerwowa i wyrównana) zakończyła się po myśli barcinianek, które wygrały 28:26. Niestety słaby początek tie-breaka spowodował, że dziewczęta z Piechcina odskoczyły na kilka punktów i wypracowaną przewagę utrzymały do końca meczu wygrywając ostatecznie 15:8 a w całym meczu 2:1.

Porażka w pierwszym meczu podrażniła tylko ambicje naszych dziewcząt, które do meczu z I LO w Żninie przystąpiły w zupełnie odmienionych nastrojach. Ambicja i wola walki pozwoliły naszym dziewczynom na pewne wygranie pierwszego seta 25:21. Faworyzowane dziewczęta ze Żnina również w drugim secie długo nie potrafiły znaleźć recepty na świetnie grające dziewczęta z LO w Barcinie. Niestety, błędy własne w drugiej części seta spowodowały, że żninianki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, dzięki czemu wygrały druga partię 25:16. O zwycięstwie w meczu ponownie miał zadecydować tie-break. Mocno zmęczone barcinianki jeszcze raz podjęły rękawice i dzielnie stawiły czoła licealistkom ze Żnina. Zacięta rywalizacja trwała przez cały set a prowadzenie obejmował raz jeden, raz drugi zespół. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały dziewczęta z LO Żnin, które zakończyły seta wynikiem 17:15!

Porażka w drugim meczu spowodowała, że naszym reprezentantkom pozostała walka o miejsce piąte. Niestety, był to trzeci mecz rozgrywany pod rząd i we znaki dało znać się zmęczenie po rozegraniu poprzednich dwóch meczy. Mimo ambitnej postawy dziewczęta nie sprostały rówieśniczkom z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych przegrywając w dwóch setach i zajmując ostatecznie VI miejsce w turnieju.

Szkołę reprezentowały: Julia Bronk, Paulina Orłowska, Marta Kropińska, Weronika Szadłowska I, Weronika Szadłowska II, Sandra Derengowska, Michalina Barczyńska, Julia Sosnowska, Natalia Kaiser, Wiktoria Banaszak.

Opiekun: Piotr Brokos