AdminS

W sobotę 14 marca 2020 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej w Barcinie gościć będziemy młodych szachistów, którzy wezmą udział w siódmym spotkaniu trzeciej edycji Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Jej organizatorem i prezesem jest Arkadiusz Matczyński (Agencja Informatyczna „Arcom”). Współorganizatorem barcińskiego spotkania został Zespół Szkół w Barcinie.

Patronat nad tą największą w województwie kujawsko – pomorskim imprezą szachową objęli: Wojewoda Kujawsko – Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty, Powiat Toruński, Powiat Bydgoski, Polski Związek Szachowy i Kujawsko – Pomorski Związek Szachowy, a także posłowie na Sejm Ewa Kozanecka, Tomasz Lenz oraz Piotr Król.

Patronat medialny sprawuje: Tygodnik Bydgoski, Express Bydgoski, Gazeta Pomorska, TVP 3 Oddział w Bydgoszczy, Polskie Radio PiK, bydgoszczdladzieci.pl. Zawodom w Barcinie dodatkowo patronować będzie tygodnik lokalny Pałuki.

W Komitecie Honorowym tej imprezy znaleźli się: Jacek Rutkowski, Katarzyna Chlebowska - Prezes Eximo Project Sp. Z O.O., Marek Marszałek - Dyrektor Rejonu Dystrybucji Bydgoszcz Enea Operator, Paweł Fajdek - czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem, Czesław Mozil – artysta, Andrzej Supron - mistrz świata i europy oraz wicemistrz olimpijski w zapasach, Maciej Puto - Dyrektor Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Bartosz Preder - współwłaściciel firmy Pro-Serwis S.C., Alicja Rączka - Dyrektor Kina Helios, Mariusz Kałużny - Dyrektor Generalny Centralnego Ośrodka Sportu, Magdalena Popielewska - Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych W Bydgoszczy, Adam Bujny - konsultant biznesowy w firmie Lc Logistic & Consulting, Ks. Paweł Nowogórski - Dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży Im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku oraz posłowie na Sejm: Ewa Kozanecka, Tomasz Lenz i Piotr Król.

Sponsorami Ligi są: Enea Operator, Solareon Polska, Mat-Bud Materiały Budowlane, Solbet, Sklep szachowy Caissa, Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Fundacja Jacka Rutkowskiego „Pomagajmy Razem”.

Regulamin zawodów oraz pozostałe istotne informacje znajdują się na stronie http://edukacjaprzezszachy.pl . Rejestracji zawodnika można dokonać na tej samej stronie w zakładce: „Zapisy do turnieju” do dnia poprzedzającego zawody (13.03.) do godziny 18.00. Po tym czasie listy zostaną zamknięte, a zapis będzie możliwy wyłącznie w dniu zawodów (14.03.), w przypadku wolnych miejsc, do godziny 9:15. Oficjalne rozpoczęcie barcińskiego etapu Międzyszkolnej Ligi Szachowej nastąpi o godzinie 10:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych szachistów uczęszczających do przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół średnich z terenu naszej gminy i województwa do wzięcia udziału w tym turnieju. Naprawdę warto!

Halina Pietrzak