Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Biblioteka szkolna jak co roku przygotowała dla wszystkich czytelników wiele niespodzianek i atrakcji.

Prawie wszystkie klasy skorzystały już z zaproszenia na lekcję biblioteczną, na której miały okazję nauczyć się techniki tworzenia Lapbooków. Niedługo na stronie szkoły umieścimy zdjęcia tych najciekawszych. Wszystkie Wasze dzieła będą wystawione w bibliotece szkolnej.

Już od piątku osoby zmierzające do biblioteki mogły zauważyć książkowe schody. Wzrokowcy z  łatwością zapamiętają autorów i tytuły książek.

 W najbliższy piątek natomiast zapraszamy na randkę w ciemno z książką pod hasłem „ Nie szata zdobi książkę”

Przez cały październik „Tajemniczy Ktoś” będzie polował z aparatem fotograficznym i przyłapywał na czytaniu najgorliwszych miłośników książek. Galeria Szkolnych Zaczytanych powstanie na holu przy bibliotece szkolnej.

 

Od 24 października zapraszamy tez wszystkich czytelników do zabawy w detektywów, która polegała będzie na wytropieniu zgubionych stron książki.

Będzie na niej umieszczony cytat z książki. Zadanie detektywa polegało będzie na podaniu autora i tytułu książki z której pochodzić będzie cytat. Na zwycięzcę czekać będzie słodka nagroda w bibliotece.