18 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się wielka uroczystość. Tego dnia  uczniowie klasy 1 a zostali pasowani na czytelników  szkolnej. To wielkie święto dla pierwszaków ale także dla nas bibliotekarzy. 

Z tej okazji uczniowie działający w Kółku Przyjaciół Książki przygotowali krótką inscenizację, która wprowadziła ich młodszych kolegów w świat bajek i książek. Uczniowie dowiedzieli się również , jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Poznali także regulaminy wypożyczalni czytelni.  Odpowiadali na bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Nasi nowi czytelnicy otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek, które jak co roku przygotowały nasze sąsiadki ze świetlicy szkolnej- panie Iwonka i Karolina. I wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.