Bartosz  z wych. p. Jolą Gołębiewską oraz n-lem informatyki Sylwią Gwizdała

Uczeń naszej szkoły Bartosz Koliński osiągnął spektakularny sukces.  Zajął I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. Bartosz jest uczniem klasy 3 c o profilu sportowym. Od zawsze lubi matematykę, rozwiązywanie łamigłówek oraz grę w szachy. Już w II klasie na kółku informatycznym próbował swoich sił w trudniejszych programach. Tworzył postacie i animacje w programie Logomocja, czarował z Baltiem oraz brał udział w organizowanej w szkole akcji Godzina Kodowania, gdzie narodziła się jego pasja do programowania i kodowania. W jedną z  pierwszych gier, które stworzył na platformie Studio Code od roku możecie zagrać na stronie szkoły.

„Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów Pytania testowe w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i oczywiście matematyka. Niektóre pytania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Pytania często związane są również z kulturą i językiem. Wiele pytań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnością algorytmicznego myślenia.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Bartka. Cała społeczność szkolna życzy Bartoszowi dalszych sukcesów, rozwijania pasji i powodzenia w innych konkursach.