Urządźcie z Julką i Kubą kino przyjazne dla wszystkich

Świetlica: Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Brzechwy w Barcinie

Data: 14.02.2017

Relacja

 

Mega MisjaOstatnie zadanie z obszaru „Prawo” już za nami. Na początku wyjaśnione zostało pojęcie „niepełnosprawność”, które dzieciom nie było obce. Bez problemu wymieniły rodzaje niepełnosprawności , bo w naszej szkole uczą się takie dzieci. Zaprojektowanie „Przyjaznego Kina” wszystkim bardzo się podobało. Dzieci zrozumiały z jakimi problemami borykają się osoby niepełnosprawne i jak powinno wyglądać kino, by i oni czuli się w nim dobrze. Odczytanie zdania napisanego bardzo małą czcionką okazało się nie łatwe. Dzieci zrozumiały jak mogą czuć się osoby słabo widzące i wcale nie było im z tym dobrze. Zabawa w lektora opisującego co działo się na ekranie wymagała skupienia i dobrej współpracy. Na koniec na wszystkich czekała mega niespodzianka !!! Kolejna nagroda – książki i gry. Dziękujemy!!!

Urządźcie z Julką i Kubą kino przyjazne dla wszystkich

Świetlica: Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Brzechwy w Barcinie

Data: 14.02.2017

Relacja

Ostatnie zadanie z obszaru „Prawo” już za nami. Na początku wyjaśnione zostało pojęcie „niepełnosprawność”, które dzieciom nie było obce. Bez problemu wymieniły rodzaje niepełnosprawności , bo w naszej szkole uczą się takie dzieci. Zaprojektowanie „Przyjaznego Kina” wszystkim bardzo się podobało. Dzieci zrozumiały z jakimi problemami borykają się osoby niepełnosprawne i jak powinno wyglądać kino, by i oni czuli się w nim dobrze. Odczytanie zdania napisanego bardzo małą czcionką okazało się nie łatwe. Dzieci zrozumiały jak mogą czuć się osoby słabo widzące i wcale nie było im z tym dobrze. Zabawa w lektora opisującego co działo się na ekranie wymagała skupienia i dobrej współpracy. Na koniec na wszystkich czekała mega niespodzianka !!! Kolejna nagroda – książki i gry. Dziękujemy!!!