Elżbieta IIW dniu 28.09.2015 w naszej szkole odbył się Dzień królowej Elżbiety II w ramach Europejskich Dni Języków Obcych dla klas 1-3.

Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z osoba Królowej Elżbiety II dzięki licznym plakatom zrobionych przez uczniów klas III na kółku języka angielskiego, jak również wysłuchać komunikatu przygotowanego przez Wiktora Karabin z klasy III b przez radiowęzeł.

W tym dniu 169 uczniów otrzymało dyplom za Aktywny Udział w Dniu Królowej Elżbiety II poprzez przebranie się za księżniczkę, królową lub rycerza.

Uczniowie mieli także możliwość spróbowania English Tea na jednej z przerw w tym dniu. Panie ze świetlicy umilały czas kolorowankami i opowiadaniami o Wielkiej Brytanii oraz panującej tam Monarchini.
Natomiast na lekcjach z edukacji wczesnoszkolnej uczniowie mogli dowiedzieć się jakie szlachetne kamienie znajdują się w koronie królewskiej lub wykonać portret Królowej z nowo poznana literką O.

W bibliotece szkolnej uczniowie mogli zapoznać się z wystawą literatury anglojęzycznej.