AdminS

Świętowanie 10 – lecia powstania Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie trwa. W grudniu 2022 roku został powołany zespół, który koordynuje działania mające na celu wybór Patrona szkoły. Prace są na etapie podsumowania ankiety, która została rozesłana do uczniów, rodziców i nauczycieli uczących w liceum. Podczas zakończenia Roku Szkolnego 2022/2023 klasy maturalnej zostały odczytane wyniki głosowania. Wyłoniono cztery kandydatki, które przechodzą do dalszego etapu wyboru Patrona:

1. Łączyła zainteresowania literackie z etnograficznymi oraz z pracą społeczną i działalnością polityczną, mieszkanka Krotoszyna - Wanda Brzeska.

Wanda Brzeska

2. Znalazła się w gronie nielicznych kobiet, które otrzymały literackiego Nobla, Polska poetka, eseistka, krytyczka, Dama Orderu Orła Białego – Wisława Szymborska.

Wiesława Szymborska

3. Polska działaczka społeczna i charytatywna. Wykazała się niesamowitą odwagą w czasie II wojny światowej – Irena Sendlerowa.

Irena Sendlerowa.

4. Otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki, i Nagrodę Nobla, z zakresu chemii, Polka znana na całym świecie – Maria Skłodowska – Curie.

Maria Skłodowska – Curie

 

Następny etap to przygotowanie i zaprezentowanie przez klasy licealne biogramów wyżej wymienionych kandydatek.

Żaneta Kopydłowska - przewodnicząca

zespołu koordynującego wybór Patrona LO